Спортните новини: Днес (0) | Вчера (0)
Черно море безмилостен на реванша с Локо ГО - 5:0
Автор: Екип Varna24.bg 15:51 / 05.03.2015Коментари (0)1530
Черно море са класира с лекота на полуфиналите за Купата на България, след като разпиля кандидата за влизане в "А" група Локомотив Горна Оряховица с 5:0 на реванша. Във Варна преди седмица "моряците" са наложиха с 1:0 и така с убедителен общ резултат си спечелиха място в следващия етап.

Марчин Бургхард даде тон на головата фиеста в Горна Оряховица още във 2-ата минута с гол красавец. Кирил Котев удвои аванса на варненци в 24-ата, а две по-късно Мамуту Кулибали направи резултата класически.

В 38-ата Вилиян Бижев също се разписа, като откри головата си сметка за варненци. Попадението довърши търпението на доста от феновете пристигнали на стадион "Локомотив" да подкрепят домакините, които напуснаха своите места. Последваха две отлични намеси на Радослав Рашков, но в 44-ата минута Стенио с нов гол от границата на наказателното поле прати топката за пети път в мрежата на домакините.

След почивката "Морето" логично свали оборотите, а домакините пропиляха няколко добри положения поне за почетно попадение в двубоя.

Така Черно море успя да се класира за пети полуфинал в историята си.

ЛОКОМОТИВ (ГОРНА ОРЯХОВИЦА) - ЧЕРНО МОРЕ 0:5 (0:1 от първия мач)
0:1 Бургхард (2)
0:2 Котев (24)
0:3 Кулибали (26)
0:4 Бижев (38)
0:5 Стенио (44)

ЛОКОМОТИВ (Горна Оряховица): Радослав Рашков, Илия Карапетров (46-Атанас Димитров), Мариян Иванов (46-Явор Генчев), Иван Пенев, Атанас Фиданин, Антоний Балъков, Иво Харизанов, Мирослав Иванов, Красен Трифонов, Любомир Генчев (62-Илиян Ненов), Янаки Смирнов

ЧЕРНО МОРЕ: Александър Чанович, Кирил Котев (46-Живко Атанасов), Мамуту Кулибали, Стефан Станчев, Себастиян Ернандес, Стенио (73-Петър Златинов), Маричн Бургхард, Матиа Курьор, Иван Коконов, Марк Клок (46-Бакари), Вилян Бижев