Спортните новини: Днес (3) | Вчера (7)
Браво! Черно море прекърши Берое и сложи край на лошата серия
Автор: Екип Varna24.bg 22:17 / 30.09.2016Коментари (0)1565
© ПФК Берое
Черно море сложи край на негативната си серия от 4 мача без успех. Варненци удариха Берое с 1:0 в двубой от IX кръг на Първа лига. Иван Коконов бе точен за "моряците" още в 8-ата минута на мача. "Берое" игра почти цялото второ полувреме с човек по-малко след като Иво Иванов получи червен картон в 51-ата минута на срещата.

Така "моряците" изскочиха на 5-о място във временното класиране с актив от 14 точки.

В 6-ата минута Уго Секо центрира от ъгъла на наказателното поле, но Благой Макенджиев бе над всички, за да улови топката.

В 8-ата минута гостите достигнаха до попадение още при първата по-сериозна опасност в двубоя, след като Андржей Сукуп проби отдясно в наказателното поле и центрира по земя, а Иван Коконов бе оставен непокрит и се разписа от непосредствена близост за 0:1.

Четири минути по-късно Неманя Милисавлевич центрира в наказателното поле, където Давид Манга засече топката с глава, но бе неточен, изпращайки я на метър встрани от целта.

В 19-ата минута Иван Коконов стреля от средна дистанция, но Благой Макенджиев улови без проблеми.

Четири минути по-късно Пламен Николов стреля от 22 метра, но Благой Макенджиев бе на правилното място, за да улови.

В 26-ата минута нова атака за "Черно море" завърши с изстрел на Георги Илиев от дъгата на наказателното поле, но изпрати топката покрай рамката.

В 32-ата минута слаб удар на Неманя Милисавлевич от 21 метра попадна директно в ръцете на Пржемисъл Коварж.

Пет минути преди края на първата част Александър Цветков засече с глава центрирана в наказателното поле топка, но слабо и стражът Макенджиев лови.

В 42-ата минута Карлос Охене центрира в малкото наказателно поле, където извисен над всички бе Георги Божилов, който засече топката с глава, но Пржемисъл Коварж със своевременен рефлекс отрази изстрела.

Центриране в наказателното поле на "Черно море" в 44-ата минута създаде суматоха пред вратата на гостите, където останаха съмнения за игра с ръка на Андржей Сукуп, но арбитърът Ивайло Стоянов остави играта да продължи.

Шест минути след почивката "Берое" остана с човек по-малко. Капитанът Иво Иванов получи първо жълт картон за спречкване с Бакари в 50-ата минута, а минута по-късно бе наказан и за груб фаул с второ официално предупреждение.

В 52-ата минута Георги Илиев центрира от фаул, но над всички в наказателното поле бе Благой Макенджиев, който спаси.

Три минути след това Неманя Милисавлевич центрира остро в наказателното поле, но без успех.

В 59-ата минута Неманя Милисавлевич проби през центъра на атаката и стреля от дъгата на наказателното поле, но изпрати топката над целта.

Две минути след това Георги Илиев центрира от пряк свободен удар, но отбраната на домакините се справи и изчисти.

При центриране в наказателното поле на "Берое" в 63-ата минута топката попадна в Пламен Николов, който стреля, но ударът бе блокиран, а кълбото все пак се озова в Георги Илиев, но Благой Макенджиев спаси след последвалия удар.

В 66-ата минута Радослав Кирилов бе изведен очи в очи с вратаря на гостите Пржемисъл Коварж, но стражът бързо скъси дистанцията помежду им и изби последвалия изстрел в ъглов удар. Нямаше опасност в наказателното поле на гостите при последвалото центриране.

В 75-ата минута Атанас Зехиров стреля от пряк свободен удар, заложен на 27 метра от целта, но топката срещна стената от играчи.

Три минути след това Александър Цветков стреля от средна дистанция, но Благой Макенджиев спаси.

В 90-ата минута Карлос Охене стреля от наказателното поле, но изпрати топката над напречната греда.