Спортните новини: Днес (3) | Вчера (3)
Победа и загуба за варненските отбори на старта в "А" група
Автор: Екип Varna24.bg 14:22 / 24.10.2016Коментари (0)690
©
Отборите на Шумен и Академик Варна записаха победи в първите си мачове от източния регион на мъжката А група. Шуменци надвиха Черно море Тича -2 като домакини, а Академик се наложи над Делфин като гост в Бургас.

След много стабилно първо полувреме Шумен поведе на втория отбор на Черно море с 15 точки. Варненци успяха да се върнат в мача, стопявайки повече от половината си дефицит през третата част. До края домакините запазиха преднина и удържаха победата с 87:79, въпреки че на моменти разликата падна само до 1-2 точки.

Васил Михайлов записа 28 точки и 15 борби за победителите, 14 отбеляза Антонио Станков, а с 12 и 16 борби завърши Андрей Иванов. За Черно море Кристиян Кръстев записа 26 точки и 11 борби, а Цветомир Куртев се включи с 20 точки и 6 асистенции.

В друг мач от източната дивизия в днешния първи кръг Академик Варна спечели като гост на Делфин с 92:82.

Варненци спечелиха първата част с 27-20, но домакините избухнаха с 32-16 през втората, за да се откъснат напред. Равностойна трета четвърт запази преднината от 9 точки на Делфин, но страхотна последна десетка, спечелена с 28-9, включително серия от 13-2 в последните 4 минути донесе успеха на Академик.

Васил Кьосев избухна с 46 точки, 10 борби и 6 асистенции за победителите, Константин Костадинов добави 15, а Симеон Савов - 11. За Делфин Манол Тончев записа 28 точки и 12 борби, а 18 плюс 6 асистенции и 5 борби добави Димитър Рошманов.