Спортните новини: Днес (3) | Вчера (3)
Черно море Тича загуби от Балкан
Автор: Екип Varna24.bg 20:21 / 13.01.2017Коментари (0)1945
© НБЛ
Балкан записа седма победа в надпреварата в Националната баскетболна лига. Тимът от Ботевград надигра и заслужено победи Черно море Тича във Варна със 76-58, като гостите имаха проблеми единствено през първата четвърт. Домакините реализираха 4 тройки от 24 опита, а Балкан вкара 7 тройки от 22 опита.

За варненци срещата започнаха Диян Карамфилов, Веселин Георгиев, Мърджан Мъркович, Венелин Христов и Станислав Цонков. Стартовият състав на Балкан бе Амин Хот, Михайло Секулович, Травис Даниелс, Станимир Маринов и Ивко Ивков.

В началото на първата четвърт Черно море Тича поведе с 5-2, но позволиха на гостите с тройка на Станимир Маринов да поведат с 8-6. Домакините показаха много добра игра в защита и не само изравниха, но и поведоха с 5 точки при 13-8. Така Черно море Тича взе първата част при резултат 17-14.

За малко повече от 2 минути игра през втората четвърт Балкан показа класа и вкара 11 срещу нито една точка за варненци. Шест от точките реализира Станимир Маринов чрез две тройки. До почивката домакините допускаха много грешки, което позволи на гостите след първите две части да водят с 13 точки при 41-28.

През третата част двата отбора бяха доста нестабилни и допуснаха много нарушения. Около 4 минути преди края на тази четвърт гостите успяха да поведат със 17 точки - 51-34. В заключителните минути на срещата авансът на Балкан вече бе 13 точки при 55-42. И до края ботевградчани продължиха да поддържат комфортната си преднина от около 20 точки и заслужено се поздравиха с успеха.

Тимът на Небойша Видич успя да отбележи 17 точки от грешки на противника срещу едва 7 за "моряците". С 20 точки повече имаха ботевградчани в подкошието за 44-24. От бързата атака гостите записаха общо 32 точки срещу 11 за Черно море Тича. Резервните състезатели на Спас Натов се отчетоха с 21 точки, а тези на Небойша Видия с 15.

За победителите Станимир Маринов завърши с 18 точки, а Михайло Секулович добави 15 и спечели 8 борби. Ивко Ивков пък добави 13.

За Черно море Тича Веселин Георгиев и Мърджан Мъркович завършиха с по 13 точки.

Следващата седмица Балкан приема у дома Левски, а варненци ще почиват.