Спортните новини: Днес (0) | Вчера (3)
Уникално състезание по спортен риболов за деца
Автор: Екип Varna24.bg 16:10 / 08.07.2017Коментари (0)3054
За втора поредна година Община Вълчи дол организира състезание по спортен риболов за деца. Мероприятието се проведе на 7 юли на язовир "Есеница" в село Есеница и тази година бе организирано съвместно с Местната комисия за борба с противообществените прояви на малолетните и непълнолетните, в изпълнение на функциите й по превенция на противообществените прояви.

Участие в състезанието взеха 25 деца, разпределени в две възрастови групи - до 13 години и от 14 до 18 години.

За победителите в отделните категории имаше осигурени купи и медали: Приза за "Най-малък участник" грабна 3 годишният Теодор Радев, статуетката за "Най-малка уловена риба" заслужи връстникът му Калоян Великов, наградата за "Най-голяма уловена риба" в категория 14-18 години спечели Петър Чолаков, а безспорният победител във второто издание на състезанието стана бъдещата третокласничка Снежана Гочева, която се окичи с купите в категории "Общ улов", "Най-голяма уловена риба" (до 13 години) и с най-престижното отличие "Цар на риболова".

Наградите бяха връчени на малките рибари от временно изпълняващия длъжността Кмет на община Вълчи дол - Мерткан Ибрямов. Господин Ибрямов пожела на всички участници да бъдат живи и здрави, да продължават да практикуват със същото желание и упоритост своето хоби - риболова и сполуката да им бъде постоянен спътник.

Специален приз "За заслуги в развитието на спортния риболов в общината - с благодарност от децата от община Вълчи дол!" получи и концесионера на язовира - Красимир Колев, който и тази година оказа безвъзмездна и неоценима подкрепа на Общината в организирането на спортния празник.

Всеки участник получи грамота за участие и отлично представяне в състезанието, шапка с герба на Общината и инициалите на МКБППМН. За всички бяха осигурени води и закуски.