Спортните новини: Днес (0) | Вчера (0)
Резултати от състезанията в четири спорта за "Купа 8 декември"
Автор: Екип Varna24.bg 12:15 / 14.11.2017Коментари (0)1426
©
Около 70 участника от всички университети в града събра лекоатлетическият крос за "Купа 8 декември", който се проведе в Морската градина. Жените бягаха дистанция от 1000 м, а мъжете - 2000 м.

В класирането при дамите първа завърши шампионката от последните няколко издания Лора Колева от Икономическия университет, с време 3,37 мин. Втора се класира участничката на ВВМУ "Н. Г. Вапцаров" Елмира Бенекова, с време 3,48 мин. Бронзовият медал остана за Глория Павлова отново от Морското училище.

При мъжете шампионът от миналата година Светлин Николов, студент в Техническия университет, също защити титлата си в време 6,24 мин. На второто място, с време 6,31 мин, остана представителят на ВВМУ Павел Костадинов, а на трето - състезателят на Медицински университет Стефан Михайлов, който бяга за 6,34 мин.

Приключи и турнирът по Стрийтбол 3x3, който се състоя в залата на Медицинския университет. Участие взеха 7 отбора при мъжете и два при жените, като всеки университет имаше право да участва с по два тима. Победители при мъжете станаха участниците от първия отбор на Икономическия университет, а второ и трето място са за двата отбора на Медицинския университет. В женския турнир на първо и второ място се класираха двата явили се отбора на ИУ.

В боулинг турнира победиха студентите от Медицинския университет, второто място е за студентите на ВВМУ "Н. Й. Вапцаров", а трето - за Висшето училище по мениджмънт.
В състезанието по тенис на маса, част от "Купа 8 декември", участие взеха около 40 състезатели.