Спортните новини: Днес (3) | Вчера (3)
Завършиха ученическите игри по шахмат и хандбал
Автор: Екип Varna24.bg 19:22 / 29.01.2018Коментари (0)5067
©
Срещите по шахмат и хандбал за ученици от 11-12 клас, част от Общински ученически игри 2017/2018 г., приключиха в събота и неделя, съобщиха от дирекция "Спорт". В първата дисциплина при учениците от 5-7 клас за участие се явиха 6 отбора, а във възрастовата група 8-10 клас - 5 отбора.

След приключване на състезанията, на принципа всеки срещу всеки, класирането е следното:

3. ВТГ "Г. С. Раковски"

Всички отбори, класирани в призовата тройка, получиха купи, медали и грамоти, подписани от кмета Иван Портних, както и комплект демонстративни дъски за шахмат. Успоредно с това в многофункционална спортна зала Първа езикова гимназия се изиграха и срещите по хандбал за учениците от 11-12 клас юноши и девойки.

При юношите в състезанието се включиха 5 отбора. В оспорваната конкуренция във финалния мач между ПГТ "Проф. д-р А. Златаров" и Професионалнта гимназия по електротехника по-добри се оказаха учениците от гимназията по туризъм, които победиха съперника с резултат 19 на 12. На трето място остана тимът на ВТГ "Г. С. Раковски".

В неделя сили премериха и девойките, възрастова група 11-12 клас, сформирани в 3 отбора. След напрегнати двубои доминиращи се оказаха ученичките от Първа езикова гимназия. Среброто остана за представителките на ПГТ "Проф. д-р А. Златаров", а бронзовите отличия спечелиха девойките от ПГСАГ "Васил Левски".

Първите отбори в класирането за всички спортове продължават участието си в областните състезания.

До 2-ри февруари всички училища трябва да подадат заявка за участие в състезанието "Ученическа купа Варна", което се провежда в шест вида спорт - мини футбол, волейбол, стрийтбол 3х3, лека атлетика, шахмат, тенис на маса. Цел на проявата е популяризиране на двигателната активност и спорт сред деца и младежи.