Спортните новини: Днес (3) | Вчера (3)
Ето ги шампионите от юбилейния тенис турнир за аматьори край Варна
Автор: Екип Varna24.bg 09:08 / 04.07.2018Коментари (0)2135
©
На тенис кортовете на Гранд хотел Варна се проведе X юбилеен тенис турнир за аматьори “Св. Св. Константин и Елена Къп" 2018 – събитие, включено в празничната програма, посветена на 110-годишнината на едноименния курортен комплекс. Турнирът се проведе в три формата: сингъл мъже – участие взеха 32-ма състезатели, играли на елиминация; двойки мъже – 16 двойки, играли в 4 групи; двойки жени – 4 женски двойки, състезавали се всеки срещу всеки.

При дамите победител с най-много спечелени мачове в турнира стана двойката Светломира Желязкова (София) и Поли Пеева (Варна). Като финалисти се класираха Антоанета Маркова (Казанлък) и Лили Гочева (Сливен).

При сингъл мъже до първия полуфинален мач достигнаха варненците Емо Николов и Радо Иванов, като Николов се наложи с резултат 6:1. Във втория полуфинал един срещу друг се изправиха Пламен Алексиев и Александър Велев. Победата бе за Велев с резултат 6:1 и така той си осигури участието във финала срещу миналогодишния победител при сингъл Емо Николов. След драматичното 7:6, титлата тази година при сингъл мъже грабна Велев.

При двойките мъже в първия полуфинал Емо Николов и Пламен Радев надиграха с 6:1 Александър Велев и Добромир Ганев. Във втория полуфинал Йордан Ников и Симеон Кисьов победиха Виктор Нейчев и Светозар Иванов със 6:1. Така за финала се класираха Емо Николов и Пламен Радев, които загубиха от Йордан Ников и Симеон Кисьов с резултат 6:1.

Победителите и финалистите във всяка от групите получиха купи, грамоти, предметни награди и ваучери за почивка, осигурени от организатора на турнира.

Партньор на събитието бе и Община Варна, а надпреварата се проведе за десета поредна година като част от инициативата "Уелнес фонд“ на курорта със съдействието на клуб "Супер спорт“.