Спортните новини: Днес (3) | Вчера (3)
Автогол донесе втора поредна победа на Черно море
Автор: Екип Varna24.bg 22:55 / 31.08.2018Коментари (0)3415
© ПФК Черно море
Черно море победи Витоша с 1:0 в мач от 7-ия кръг на Първа лига, който се игра на стадион "Тича" във Варна. Единственото попадение в двубоя падна още в 3-ата минути и всъщност бе автогол на Наско Милев.

По този начин варненци записаха втори пореден успех в първенството. Тимът на Илиан Илиев има вече актив от 12 точки, с които изскочи на четвърто място във временното класиране.

На трибуните на "Тича" да наблюдава дуела между двата тима бе спортният министър Красен Кралев.

Националният селекционер Петър Хубчев също бе уловен от камерите да е на "Тича", а и големият герой за феновете на Черно море - Матиас Курьор също е във Варна. Играещият в Кайсар халф отбеляза победния гол през 2015 по време на финала за Купата на България срещу Левски, след което "моряците" ликуваха с трофея на "Лазур".

В 3-ата минута Георги Илиев си изработи фаул, след което достави прелестно центриране от свободния удар към наказателното поле. Топката бе насочена към Пламен Димов, който я свали към Мирослав Енчев, който искаше да отправи удар. Топката обаче се удари в Наско Милев и той я прати в собствената си мрежа за 1:0.

В 57-ата минута Васил Панайотов центрира към Георги Илиев, който отбеляза от движение, но страничният съдия вдигна флага за засада. При повторенията обаче се видя, че такава няма и съдията е сбъркал.

Седем минути преди края късметът помогна на Черно море да удържи победата. Ивайло Лазаров подаде по перфектен начин към Стефан Христов, който стреля по диагонала от малък ъгъл, но топката срещна гредата зад вратаря на варненци Благой Макенджиев.