Спортните новини: Днес (2) | Вчера (7)
Григор Димитров стартира убедително в Пекин
Автор: Екип Varna24.bg 11:24 / 02.10.2018Коментари (0)1350
©
Григор Димитров започна с победа на турнира от сериите АТР 500 в Пекин. Най-добрият български тенисист се наложи над Тенис Сандгрен (САЩ) със 7:5, 6:3 за 84 минути игра. Григор трябваше да започне участието си в турнира срещу Райън Харисън, който обаче се отказа и на негово място като "щастлив губещ" в основната схема влезе Тенис Сандгрен. Американецът отпадна в квалификациите от Васек Поспишил.

Димитров първи стигна до пробив в мача. В шестия гейм Григор изоставаше с 15:40, но направи страхотна серия, която му донесе брейк за 4:2. Българинът затвърди и поведе с 5:2, но Сандгрен намали, а малко след това успя и да върне пробива за 5:4. Последваха два разменени гейма, но при 6:5 Димитров успя от четвъртата си точка за пробив да вземе сета.

Втората част започна добре за Григор, който проби във втория гейм, а после затвърди за 3:0. До края на мача Димитров не допусна колебания в своя начален удар и спечели сета, а с това и мача.

Следващият опонент на Димитров е Душан Лайович, срещу когото води с 1-0 победи в общия баланс. Успехът над сърбина дойде през 2016 г. в Чънду.