Спортните новини: Днес (0) | Вчера (0)
Черно море излъга Витоша в първия си мач от новия сезон
Автор: Екип Varna24.bg 21:52 / 15.07.2017Коментари (0)1985
© ПФК Черно море
Черно море победи Витоша Бистрица с 1:0 в първия си официален мач от новия сезон. Двубоят се игра на стадиона в Каварна.

Единственото попадение бе дело на Георги Божилов в 64-ата минута, като голяма вина носи вратарят на гостите Михаил Иванов, който допусна детинска грешка.

Първото опасно положение бе пред вратата на Витоша в 6-ата минута. Георги Илиев центрира от фаул в пеналта, където Иван Коконов засече, но на сантиметри в аут.

В 22-ата минута Ондрей Сукуп изпрати топката в наказателното поле, а Георги Божилов засече с глава. Топката обаче отново мина покрай гредата в аут.

Десет минути по-късно Георги Божилов изведе Цветелин Чунчуков в чудесна позиция. Дошлият от Лудогорец нападател стреля с глава, но вратарят на Витоша Михаил Иванов изби в корнер.

Така се стигна до 63-ата минута, когато варненци решиха мача в своя полза. Стефан Станчев изрита топката далеч напред и вратарят на гостите Мишо Иванов тръгна да я посреща извън наказателното поле. Стражът се забави и позволи топката да му бъде избита и за останалия сам пред голлинията Георги Божилов  не бе трудно да я насочи в мрежата - 1:0.

В 69-ата минута Мариян Огнянов изведе Атанас Зехиров сам срещу Михаил Иванов. Последва шут, който срещна напречната греда.

Черно море игра в състав:

33. Емил Михайлов, 73. Ондрей Сукуп, 23. Илиас Хасани, 5. Стефан Станчев, 17. Мартин Костадинов, 21. Георги Илиев, 22. Мариян Огнянов, 13. Иван Коконов (54- 97. Николай Минков), 14. Георги Божилов, 18. Атанас Зехиров (90- 70. Борислав Балджийски), 9. Цветелин Чунчуков (81- 29. Марек Кузма).