Спортните новини: Днес (3) | Вчера (3)
Драма! Бяхме много близо до победа над европейския шампион Русия
Автор: Екип Varna24.bg 17:12 / 25.09.2017Коментари (0)1481
© CEV
Женският национален отбор на България по волейбол допусна първа загуба на Европейското първенство в Азербайджан и Грузия. Тимът ни беше много близо до трети пореден успех и директно място на 1/4-финалите, но отстъпи след нова 5-геймова битка, този път срещу Русия с 2-3 (25-21, 20-25, 25-23, 21-25, 13-15) гейма.

Двубоят в националния гимнастически център продължи 2 часа и 10 минути, а "Лъвиците" имаха аванс от 2-1 гейма и 13-8 точки в четвъртата част, но европейските шампионки от Русия успяха да вкарат мача в тайбрек след 25-21 в своя полза.

В решаващия гейм националките отново имаха предимство при 9-7, но за съжаление не успяха да задържат аванса си и отстъпиха с 13-15.

Така тимът ни завърши на второ място в Група С с 2 победи, една загуба и актив от 5 точки. Нашите ще играят на 1/8-финалните плейофи срещу третия отбор от Група А. Съперникът ни ще стане ясен по-късно тази вечер - Полша или Германия.

Русия пък се класира директно на 1/4-финалите с 3 успеха от също толкова срещи.