Спортните новини: Днес (3) | Вчера (3)
"Моряците" стигнаха само до реми срещу Етър
Автор: Екип Varna24.bg 14:42 / 03.03.2018Коментари (0)10081
© ПФК Черно море
Отборът на Черно море не успя да победи Етър и завърши 1:1 при гостуването си във Велико Търново в мач от 23-ия кръг на Първа професионална лига. "Моряците" взеха точка, след като допуснаха гол още в първата минута, а Мариян Огнянов изравни в 70-ата минута от дузпа.

Двадесет минути варненци играха с човек повече, но така и не успяха да реализират втори гол. Най-чистото положение до последния съдийски сигнал бе пред младия Мартин Минчев, който от непосредствена близост не можа да засече топката след центриране.

Още в 41-ата секунда Самб Бадара откри резултата след атака, започнала от грешка на Мариян Огнянов. Димо Атанасов подаде на Бадара, който реализира.

В 21-вата минута Мариян Огнянов излезе в добра позиция и стреля, но вратарят на домакините спаси. Това бе най-добрата възможност за Черно море от началото на мача. Малко след това Радослав Василев получи пас зад гърба на отбраната на Етър, успя да пусне топката покрай вратаря на Етър, но кълбото напусна очертанията на игрището.

В 42-рата минута Венци Василев бе изпуснат след изпълнение на корнер, нанесе удар с глава, но топката премина малко вляво от вратата на Черно море.

В 48-ата минута Мариян Огнянов стреля, но стражът на Етър изпусна топката, която попадна в Марек Кузма, който отправи удар, но вратарят на домакините отново спаси.

В 70-ата минута Мариян Огнянов изравни резултата от дузпа. Тя бе отсъдена за игра с ръка на Бадара на голлинията. Сенегалецът бе изгонен от игра. Две минути по-късно Макенджиев изби удар на Батрович, който изскочи само срещу него.