Спортните новини: Днес (3) | Вчера (3)
Черно море отстъпи на Левски в здрав мач на “Тича"
Автор: Екип Varna24.bg 19:32 / 07.03.2018Коментари (0)6940
© ПФК Черно море
Черно море отстъпи на Левски с 2:3 в здрав мач от 24-ия кръг на Първа професионална лига на стадион “Тича" във Варна. “Моряците" могат да съжаляват, че не взеха поне точка срещу тима на столичани. Антонио Вутов откри резултата в 20-ата минута с хубав удар от около 20 метра, а минута по-късно Радослав Василев изравни. Паулиньо отново изведе своите напред в резултата в 38-ата минута, а Яблонски покачи на 3:1 в 65-ата. В 76-ата Василев намали на 2:3. “Моряците" доиграха мача с човек повече, след като Вутов беше изгонен с директен червен картон в 54-ата минута.

В 22-ата минута Антонио Вутов откри резултата след шут от границата на наказателното поле. Само минута по-късно Радослав Василев изравни резултата. Огнянов подаде отляво към нападателя на варненци, Кръстев отби първия му удар, но топката пак рикошира във Василев и влезе във вратата. В 31-вата минута грешка на Аймен Белаид доведе до ново чисто положение за Черно море, но Кръстев спаси силния удар на Огнянов. В 35-ата минута Мехди Фенуш реализира втори гол за Черно море, който бе отменен заради засада. След повторението стана ясно, че такава няма, а Мехди излиза на три метра след последния човек в отбраната на Левски.

39-ата Паулиньо бе изведен перфектно зад гърба на отбраната на Черно море от Антонио Вутов и покачи на 2:1. Секунди преди края на първата част Кузма беше спрян от спорна засада.

В 54-ата минута Антонио Вутов получи директен червен картон за ритане без топка на Илиас Хасани. Малко след това Георги Илиев стреля, Николай Кръстев без проблеми улови. В 63-ата Атанас Зехиров центрира отдясно, Георги Илиев от около 15 метра направи фантастична ножица, но Николай Кръстев спаси.

В 65-ата минута Давид Яблонски направи резултата 1:3 след центриране на Жорди Гомес от фаул. В 76-ата минута Радослав Василев вкара втория си гол в мача, този път с глава. Той се разписа след центриране отляво на Дани Кики – 2:3. Само две минути по-късно Зехиров се озова на отлична позиция и стреля, но стражът на гостите спаси.

Съставът на Черно море: Благой Макенджиев, Атанас Зехиров (84-Мартин Минчев), Илиас Хасани, Даниел Димов, Петър Витанов (73-Николай Минков), Александър Цветков, Георги Илиев, Мариян Огнянов, Мехи Фенуш, Марек Кузма (56-Дани Кики), Радослав Василев.