Спортните новини: Днес (3) | Вчера (3)
Черно море загуби битката за Европа
Автор: Екип Varna24.bg 23:38 / 24.05.2018Коментари (0)6025
©
Отборът на Черно море отстъпи с 1:4 в баража, даващ право на участие в лига Европа, в мач, игран на стадион “Георги Аспарухов". Единственият гол за “моряците" в срещата реализира Мехди Фенуш. Той се разписа в 56-ата минута при резултат 2:0.

Левски стартира двубоя с домакински натиск и съумя да създаде първата опасност в мача. В 7-ата минута Паулиньо стреля, но право в ръцете на Макенджиев. В 25-ата минута Габриел Обертан откри резултата, след като бе изведен отлично в наказателното поле от Жорди Гомес. В 39-ата Серджиу Буш покачи на 2:0 след подаване на Иван Горанов отляво.

Втората част започна по-добре за “моряците", които успяха да намалят резултата в 56-ата минута. Мехди Фенуш от близо успя да резлизира с удар по земя. В 66-ата Радослав Василев имаше отличен шанс да изравни с глава, но стреля право в ръцете на Митрев.

В 73-ата Фенуш стреля от малък ъгъл, но Божидар Митрев спаси. Само две минути по-късно Левски реализира трети гол. Васил Панайотов бе оставен сам пред дъгата на наказателното поле и с топовен шут от 20 метра вкара за 3:1. В 83-ата Горанов реши мача с четвърти гол за Левски. Той падна от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Хасани при центриране на Горанов.

Съставът на Черно море: Благой Макенджиев, Мирослав Енчев, Даниел Димов, Илиас Хасани, Уго Кононго, Петър Витанов (89-Емил Янчев), Георги Илиев, Аристот Ндонгала, Мехди Фенуш, Марек Кузма (78-Мартин Минчев), Георги Божилов (46-Радослав Василев).