Спортните новини: Днес (3) | Вчера (7)
Русия с много мощен домакински старт на Мондиала
Автор: Екип Varna24.bg 20:29 / 14.06.2018Коментари (0)4022
©
Русия направи мощен домакински старт на световното първенство по футбол. В първия мач от Мондиала домакините удариха Саудитска Арабия с 5:0 пред 78 000 зрители на стадион "Лужники" в Москва. Юри Газински (12), Денис Черишев (43, 90+1), Артьом Дзюба (71) и Александър Головин (90+5) се разписаха за Сборная.

Това бе най-изразителната победа в историята на световните първенства, що се отнася за мачовете от откриването.

Русия успя да открие резултата при първия си точен удар в 12-ата минута. Головин изсипа топката в наказателното поле, където Юри Газински засече с глава в далечния ъгъл за 1:0. Малко преди почивката при една контраатака Денис Черишев за втори път преодоля вратаря на арабите.

В 71-ата минута отново Александър Головин се отчете с асистенция. След негово добро центриране Артьом Дзюба изпревари отбраната на Саудитска Арабия и засече с глава за 3:0. В първата минута от добавеното време на мача Денис Черишев получи топката след 30-метров пас и с ляв външен фалц я оплете в горния десен ъгъл на противниковата врата за 4:0.

Крайното 5:0 фиксира Александър Головин в 95-ата минута с превъзходно изпълнение на пряк свободен удар.

Пълна програма на всички мачове от световното по телевизиите, както и резултатите на живо, може да следите от приложението Мачовете по ТВ.