Спортните новини: Днес (1) | Вчера (7)
Испания е аут! Голяма драма и първи мач на световното с продължения и дузпи
Автор: Екип Varna24.bg 19:47 / 01.07.2018Коментари (3)2222
©
Домакинът Русия разплака Испания в драматичен осминафинален сблъсък от световното първенство по футбол. "Сборная" се наложи с 4:3 след изпълнения на дузпи (1:1 в редовното време и двете продължения). Това бе първи мач от Мондиала, в който изходът не бе решен в редовните 90 минути.

"Ла Фурия" поведе в резултата още в 12-ата минута, когато Сергей Игнашевич си отбеляза автогол. Малко преди края на първото полувреме Артьом Дзюба хвърли в екстаз близо 78 000 зрители на стадион "Лужники" в Москва, изравнявайки от дузпа. Нарушението бе отсъдено за игра с ръка в наказателното поле на Жерар Пике.

При дузпите Коке и Яго Аспас сбъркаха за испанците, докато руснаците бяха точни и при 4-те си удара от бялата точка.

Така на четвъртфинала Русия ще се изправи срещу победителя от мача между Хърватия и Дания, който е по-късно тази вечер.