Спортните новини: Днес (3) | Вчера (3)
Черно море се върна в Топ 6 след победа над Верея
Автор: Екип Varna24.bg 22:30 / 05.10.2018Коментари (0)2824
©
Черно море записа победа при домакинството си на Верея в мач от 11-ия кръг на Първа професионална лига. “Моряците" се наложиха с 4:2 над старозагорци на стадион “Тича" във Варна.

Още в 8-ата минута варненци създадоха първата си ситуация пред вратата на гостите. Георги Божилов стреля опасно от около 20 метра, но топката премина на сантиметри от лявата греда. В 15-ата Мехди Фенуш бе много близко до гола, но пропусна очи в очи със стража на Верея. Пет минути по-късно Ради Василев навлезе добре в наказателното поле и стреля, но вратарят Георги Георгиев изби в корнер. В 23-ата Васил Панайотов пробва да изненада стража на старозагорци, но топката срещна тялото на негов съотборник.

В 25-ата минута Черно море стигна до гол. Мартин Минчев намери Георги Илиев пред наказателното поле, който стреля с много техничен и майсторски удар с десния крак и я прати в мрежата. Само три минути по късно Георги Божилов изпълни много прецизно прексвободен удар, но вратарят на Верея спаси. При последвалия корнер, изпълнен от Георги Илиев, Божилов овладя с коляно в наказателното поле и отблизо реализира за 2:0. В 44-ата Денислав Станчев нанесе удар с глава, но слабо в ръцете на Китанов.

Само 4 минути след подновяването на играта Ради Василев направи резултата класически. Нападателят засече с глава центриране отдясно на Мартин Минчев и отбеляза за 3:0. След късо изпълнение на корнер, последва центриране на Васил Панайотов в наказателното поле, където Георги Божилов реализира за 4:0. 80-ата Верея върна един гол чрез Вушорович, който вкара с глава след центриране от корнер, а  в 89-ата Станислав Маламов оформи крайното 4:2. Малко след попадението Вушорович удари греда.

Съставът на Черно море: Георги Китанов, Мирослав Енчев, Илиас Хасани, Мартин Костадинов, Кононго, Георги Илиев (81-Петър Витанов), Васил Панайотов, Мехди Фенуш, Мартин Минчев, Георги Божилов (67-Дани Кики), Радослав Василев (67-Жоржиньо).